Będzie nowy most

05.03.2012

W tym roku na drodze wojewódzkiej nr 946 Sucha Beskidzka – Żywiec, a dokładniej na potoku Lachówka w Stryszawie ma zostać wybudowany nowy most. Obecnie ze względu na zły stan techniczny obiektu ruch został tam zwężony do jednego pasa.

Informacja o budowie została przekazana 1 marca br. staroście suskiemu Tadeuszowi Gancarzowi przez przedstawiciela Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. W przypadku mostu, który powstanie w  Stryszawie - Stachówka, w specyfikacji przetargowej ujęte będzie tym razem zbudowanie przez wykonawcę mostu objazdowego. Ma to pozwolić uniknąć problemów, jakie miały miejsce podczas budowy w latach 2010 - 2011 mostu na Stryszawce, kiedy wyrażono zgodę na objazd po drogach powiatowych, bez zabezpieczenia dostatecznych środków na pokrycie zniszczeń dróg spowodowanych objazdem. Na prośbę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie starosta T. Gancarz włączy się również do pomocy w załatwianiu zgód właścicieli przyległych do terenu budowy działek, niezbędnych do wykonania przeprawy zastępczej. W tej sprawie odbędą się spotkania z mieszkańcami, z udziałem starosty i przedstawicieli Urzędu Gminy Stryszawa.

Władze wzięły sobie zatem do serca zdarzenia, które miały miejsce przy poprzedniej budowie i teraz raczej nie odważą się zafundować mieszkańcom kolejnych nieprzemyślanych objazdów.

Chyba wszyscy jeszcze pamiętają co się wówczas działo: http://www.youtube.com/watch?v=wOn2_qzLi-I

Wróć

Dodaj komentarz

Komentował miro | 06.03.2012

no ciekawe czy przetarg wygra ta sama firma co przy poprzednim moście? oj będzie szla budowa...:)