Parafiada 2012 w Hucisku

19.09.2012

W środę 15.08.2012 r. na boisku sportowym w Pewelce odbyła się Parafiada 2012. Jej hasło przewodnie brzmiało: „Pomagając innym, pomagam sobie”

Impreza miała na celu:
- zebranie pieniędzy na potrzeby tutejszej szkoły podstawowej (m. in. zakup sztandaru);
- aktywną rekreację i relaks rodziny na świeżym powietrzu, bez alkoholu;
- integrację lokalnej społeczności i wypoczywających gości.

W programie znalazły się m. in. występy zespołów dzieci i młodzieży z Pewli Wielkiej i Krzeszowa, mecze piłkarskie, pokaz młodzieżówki OSP z Huciska, konkursy rysunkowe, konkurencje sportowe, występ muzyczny państwa Oczkowskich, loteria fantowa, licytacja oraz atrakcje dla dzieci (dmuchana zjeżdżalnia, trampolina) i zabawa taneczna. Na głodnych i spragnionych czekał kącik gastronomiczny. Głównym pomysłodawcą Parafiady był nieoceniony ksiądz proboszcz Zbigniew Oczkowski.

Cała organizacja Parafiady przebiegała w oparciu o trwałe i niepodważalne wartości, tj. miłość, odpowiedzialność i wspólnotę, które są podstawą każdej kochającej się rodziny.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Hucisku-Pewelce pragnie podziękować sponsorom (Firmie Sużyw, Urzędowi Gminy Stryszawa, Andrzejowi Kwaśnemu), rodzinom, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, panu Markowi i Krzysztofowi Chorążym, druhom z OSP w Hucisku oraz gościom za zaangażowanie, pomoc i wspólną zabawę.

Beata Grzybek

Wróć

Dodaj komentarz