„Opowieść wigilijna” w Lachowicach

19.12.2014

„Było późne popołudnie Wigilii Bożego Narodzenia…”  Te słowa rozpoczynają świąteczny spektakl przygotowany przez gimnazjalistów, oparty na motywach powieści Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Popularność tego utworu nie słabnie od ponad półtora wieku, a jednej z jego licznych adaptacji byliśmy świadkami 17 grudnia  budynku lachowickiej OSP.  

Szkolny Teatr Maska działający przy Gimnazjum nr 2 w Lachowicach dał brawurowy popis swoich umiejętności aktorskich. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role, zaskakując zebraną publiczność poziomem gry. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja Ebenezera  Scrooge’a, w którego postać wcielił się Szymon Grzybek, uczeń klasy IIb. Piękna dekoracja starała się wiernie naśladować realia epoki wiktoriańskiej, a nastrojowa muzyka, towarzysząca grze aktorów, umiejętnie budowała napięcie poszczególnych scen.   

Całość okrasił występ szkolnego chóru pod opieką Pana Mariana Zielińskiego. Publiczność nie kryła wzruszenia i łez, gdyż przesłanie spektaklu było jednoznaczne: „Istotą bycia człowiekiem jest umiejętność bycia razem z innymi ludźmi i dzielenia się z nimi tym, co się posiada”. Spektakl przygotowali nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Lachowicach: Iwona Kapała, Barbara Marcak, Danuta Mizera-Stopa i Marta Kubieniec.

Wróć

Dodaj komentarz