IV Memoriał im. Zdzisława Najdera

18.06.2013

W piątek 14 czerwca w  Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie odbył się IV Memoriał im. Zdzisława Najdera.

Po raz czwarty w piątek 14 czerwca na terenach koło Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie został zorganizowany Memoriał im. Zdzisława Najdera. W porównaniu do poprzednich lat, w tej edycji wzięli udział także uczniowie ze szkół średnich z naszego powiatu. Zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych, jak i średnich, rywalizowali na tych samych dystansach, stąd bardzo łatwo można porównać wyniki osiągane w poszczególnych konkurencjach. A konkurencje przedstawiały się następująco – bieg na 60 m., skok w dal, pchnięcie kulą (w zależności od kategorii w ruch szła kula o masie 3 kg, 5 kg i 6,25 kg).

Obok Barbary Najder, która oficjalnie rozpoczęła zawody, na rozpoczęciu pojawili się: starosta suski Tadeusz Gancarz, wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek oraz dyrektor Gimnazjum nr 1 w Stryszawie – Czesława Dyduch.

Po zakończeniu zawodów nastąpiła uroczysta dekoracja pierwszej trójki każdej z konkurencji. Uczniów ze szkół średnich nagradzał starosta suski Tadeusz Gancarz, z kolei wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek wręczał medale dla uczniów szkół gimnazjalnych.

 

WYNIKI:

Konkurencja – 60 metrów – dziewczęta / szkoły gimnazjalne

1. Arleta Wągiel – G1 Stryszawa – Czas: 8,30 s.

2. Katarzyna Zyglińska – G Budzów – Czas: 8,62 s.

3. Gabriela Mirocha – G Budzów – Czas: 8,61 s.

4. Izabela Zyzańska – G Sucha Beskidzka – Czas: 8,65 s.

5. Magdalena Białko – G Sucha Beskidzka – Czas: 8,71 s.

 

Konkurencja: 60 metrów dziewcząt / szkoły średnie

1. Justyna Chorąży – ZSW Sucha Beskidzka – Czas: 8,43 s.

2. Agnieszka Polak – ZSW Sucha Beskidzka – Czas: 8,47 s.

3. Ewelina Knapczyk – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 8,6 s.

4. Marta Kozina – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 8,99 s.

5.Karolina Listwan – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 9,11 s.

 

Konkurencja 60 metrów – chłopcy / szkoły gimnazjalne:

1. Dominik Mika – G1 Stryszawa – Czas: 7,12 s.

2. Bartosz Sarlej – G1 Stryszawa – Czas: 7,32 s.

3. Sebastian Kachnic – G Budzów – Czas: 7,33 s.

4. Michał Pietrusa – G1 Stryszawa – Czas: 7,45 s.

5. Damian Osiecki – G Budzów – Czas: 7,49 s.

 

Konkurencja 60 metrów – chłopcy / szkoły średnie

1. Filip Sacha – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 6,92 s.

2. Kamil Głuszek – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 7,00 s.

3. Paweł Warmuz – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 7,17 s.

4. Łukasz Pindelski – ZSG Sucha Beskidzka – Czas: 7,18 s.

5. Daniel Żurek – ZSO Sucha Beskidzka – Czas: 7,28 s.

 

Konkurencja – Skok w dal – dziewczęta / szkoły gimnazjalne

1. Izabela Zyzańska – G Sucha Beskidzka – Odległość: 4,41 m.

2. Patrycja Janik – G1 Stryszawa – Odległość: 4,31 m.

3. Magdalena Białko – G Sucha Beskidzka – Odległość: 4, 28 m.

4. Gabriela Mirocha – G Budzów – Odległość: 4,23 m.

5. Anna Łukasik – G3 Krzeszów – Odległość: 4,17 m.

 

Konkurencja – Skok w dal – dziewczęta / szkoły średnie:

1. Justyna Chorąży – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 4,46 m.

2. Marta Kozina – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 4,22 m.

3. Ewelina Knapczyk – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 4,13 m.

4. Agnieszka Polak – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 4,12 m.

5. Karolina Jopek -ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 4,03 m.

 

Konkurencja – Skok w dal – chłopcy / szkoły średnie:

1. Filip Sacha – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 6,45 m.

2. Arkadiusz Duman – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 6,43 m.

3. Łukasz Pindelski – ZSG Sucha Beskidzka – Odległość: 6,07 m.

4. Piotr Sikora  – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 5,89 m.

5. Adam Pochopień – ZSG Sucha Beskidzka – Odległość: 5,75 m.

 

Konkurencja Skok w dal – chłopcy / szkoły gimnazjalne

1. Michał Pietrusa – G1 Stryszawa – Odległość: 5,60 m.

2. Bartłomiej Iciek – G1 Stryszawa – Odległość: 5,56 m.

3. Sebastian Kachnic – G Budzów – Odległość: 5,45 m.

4. Bartosz Sarlej – G1 Stryszawa – Odległość: 5,40 m.

5. Maciej Warchoł – G Budzów – Odległość: 5,17 m.

 

Konkurencja – Pchnięcie kulą (3kg) – dziewczęta / szkoły gimnazjalne

1. Patrycja Bargieł – G Budzów – Odległość: 8,91 m.

2. Klaudia Boryczko – G Sucha Beskidzka – Odległość: 8,67 m.

3. Karolina Pawlica – G Budzów – Odległość: 8,49 m.

4. Katarzyna Korczak – G1 Stryszawa – Odległość: 8,33 m.

5. Marcelina Chwała – G Budzów – Odległość: 8,2 m.

 

Konkurencja – Pchnięcie kulą (3 kg) – dziewczęta / szkoły średnie

1. Aleksandra Kania – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 9, 86 m.

2. Justyna Chorąży – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 9,62 m.

3. Sylwia Wróbel – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 9,56 m.

4. Katarzyna Czarny – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 8,01 m.

5. Natalia Walczak – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 7,90 m.

 

Konkurencja – Pchnięcie kulą (5kg) – chłopcy / szkoły gimnazjalne

1. Dawid Dobosz – G Budzów – odległość: 10,79 m.

2. Maciej Kachel – G1 Stryszawa – Odległość: 10, 73 m.

3. Radosław Drabina – G Budzów – Odległość: 10,68 m.

4. Krzysztof Sikora – G1 Stryszawa – Odległość: 10,44 m.

5. Kamil Pochopień – G1 Stryszawa – Odległość: 10,09 m.

 

Konkurencja – Pchnięcie kulą (6,25 kg) – chłopcy – szkoły średnie:

1. Jarosław Trzop – ZSG Sucha Beskidzka – Odległość: 12,43 m.

2. Przemysław Drożdż – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 11,55 m.

3. Jakub Ceremuga – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 11,20 m.

4. Daniel Żurek – ZSO Sucha Beskidzka – Odległość: 9,37 m.

5. Arkadiusz Duman – ZSW Sucha Beskidzka – Odległość: 9,06 m.

 

źródło: www.sucha–beskidzka.pl

Wróć

Dodaj komentarz