Imieniny Mikołaja w Trójce

14.12.2014

6 grudnia, dzień św. Mikołaja Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie postanowił uczcić dużą imprezą środowiskową. Spotkanie z Mikołajem przyciągnęło najmłodszych mieszkańców Stryszawy wraz z rodzicami. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej pękała w szwach od licznie przybyłych gości. Program święta był bogaty. Na początek wystąpił zaprzyjaźniony ze szkołą zespół wokalno- instrumentalny „Metrum” z programem nawiązującym do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i oczywiście dnia św.  Mikołaja. Koncert wprawił wszystkich w  świetny nastrój.

Kolejnym punktem programu była loteria fantowa, do której ustawiła się tasiemcowa kolejka, bo fanty, dzięki hojności sponsorów, zgromadzono cenne. Jednocześnie otwarto kiermasz. Piękne pomysłowe ozdoby choinkowe, wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, cieszyły się dużym powodzeniem.

Na scenie wystąpili uczniowie z inscenizacją „ Imieniny św. Mikołaja”. Oczom widzów ukazał się barwny korowód bohaterów najsłynniejszych bajek i baśni. Dzieci mogły popisać się także wiedzą na temat życia biskupa – św. Mikołaja.

Przy kawie i herbacie oraz wyśmienitych  ciastach, przygotowanych przez mamy naszych uczniów, goście oczekiwali na przyjazd św. Mikołaja.

Wreszcie pojawił się długo oczekiwany Święty. Dzieci były zachwycone, ponieważ przybył bryczką zaprzężoną w dwa… kucyki. Woźnica rozdawał milusińskim maskotki, częstował cukierkami, a św. Mikołaj wręczył wszystkim upragnionym upominki.

Wspaniała impreza okazała się udanym prezentem Mikołajowym dla mieszkańców Stryszawy od Szkoły Podstawowej nr 3.

Wróć

Dodaj komentarz